humana kaszka

Humana kaszka – dlaczego warto wdrożyć kaszki do diety noworodka

Kaszki coraz częściej polecane są nie tylko dla dorosłych i osób chcących zadbać o dostarczenie kompleksu najważniejszych składników do swojej diety. Zboża i kasze, jako produkty sycące i zaspokajające głód na długi czas, są bogate w wartościowe białko i mnóstwo mikroelementów, jakich nie spotkamy w produktach odzwierzęcych. Potrafią skutecznie wzbogacić dietę w błonnik, magnez, wapń, fosfor i inne potrzebne składniki w dużych ilościach. Jednym z proponowanych i polecanych przez młodych rodziców produktem jest humana kaszka, w której znalazł się kompleks witamin i minerałów wspomagający rozwój i układ pokarmowy malucha.

Humana kaszka – Wybierz kaszkę, którą polubi Twoje dziecko

Humana kaszka to jeden z najlepszych sposobów na usprawnienie funkcjonowania układu pokarmowego i samopoczucia swojego dziecka. Z racji, że zawiera mnóstwo potrzebnych mikroelementów, a dodatkowo posiada dużą ilość błonnika pokarmowego, będąc świetnym sposobem na szybkie i proste zapewnienie wszystkiego, co potrzebne do prawidłowego rozwoju. Produkty Humana nie są w żaden sposób polepszane, dlatego nie znajdziemy w nich cukru, emulgatorów i szkodliwych polepszaczy smaku. Jeśli dziecko wykazuje nietolerancję na jeden ze składników zwykłej kaszki, możemy nabyć kaszkę w wersji hipoalergicznej (HA/SL), która została pozbawiona białek mlecznych mleka krowiego, laktozy, a także glutenu.

Do mlecznych kaszek humana zaliczyć można kaszkę mleczno-gryczaną z jabłkiem, mleczno-gryczaną z gruszką, z płatkami owsianymi, z owocami. Z kolei kaszki bezmleczne dla dzieci o wrażliwym przewodzie pokarmowym to kaszka humana HA/SL gryczana, ryżowo-kukurydziana, ryżowo-kukurydziana z jabłkami. Na koniec dnia sprawdzą się kaszki: owsiana z bananami i owsiana z brzoskwiniami. W trakcie dnia, aby osłodzić dzień maluszka, możemy podać mu kaszkę mleczną z bananami, z jogurtem i truskawkami, z wanilią bourbon lub mleczno-jabłkową z sucharkami i bananami. Warto mieć na uwadze, że kaszki owsiane, podobnie jak humana kaszka mleczna 5 zbóż z bananami zawierają gluten.

Przygotuj kaszkę w odpowiednich warunkach i ilości

Kaszki humana należy przygotowywać w warunkach sterylnych i higienicznych. Należy przechowywać je wyłącznie w oryginalnych opakowaniach i nie przesypywać do osobnych pojemników. W zależności od etapu rozwoju dziecka, powinno otrzymać porcję o różnej wielkości. Dzieci najmłodsze – po czwartym miesiącu życia – możemy karmić raz dzienne 20  gramami ugotowane w 160 ml wody. Dzieci starsze – po szóstym miesiącu życia – możemy karmić 30 gramami ugotowanymi w 240 ml wody. Dzieci najstarsze – po 8 miesiącu życia – mogą otrzymywać porcję o wielkości 40 gramów kaszki i 320 ml wody.